Krajowy Fundusz Szkoleniowy – Plany na 2021

15.01.2021

Ruszyła nowa pula dofinansowań z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na 2021 rok. Zebraliśmy informacje dotyczące naszej branży szkoleniowej. Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznymi wytycznymi oraz do kontaktu z naszą firmą. Zajmiemy się kompleksowym przygotowaniem dla Państwa wniosków o dofinansowanie.

Dla kogo jest KFS?

Jeśli prowadzisz mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo i zatrudniasz co najmniej 1 pracownika możesz ubiegać się o dofinansowanie z KFS. Natomiast jeżeli jesteś właścicielem małego lub średniego przedsiębiorstwa i chcesz zainwestować w rozwój zawodowy swoich pracowników, bądź samemu skorzystać z takiej szansy, masz możliwość odzyskania nawet 80% zainwestowanej kwoty.

Priorytety ministerstwa pracy 2021

W pierwszej kolejności uwzględniane są jednak wnioski zgodne z ustalonymi na dany rok priorytetami.

  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych technologii i narzędzi pracy, w tym także technologii i narzędzi cyfrowych,
  2. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych,
  3. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia,
  4. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem.

Nabory wniosków prowadzone są w powiatach w poszczególnych Urzędach Pracy. Warto pamiętać, że w każdym powiecie priorytetowo traktowane są tzw. zawody deficytowe, które można sprawdzić w barometrze zawodów, który dostępny jest pod adresem: mailto:https://barometrzawodow.pl/modul/prognozy-w-tabelach?search_type=areas&province%5B0%5D=1&year=2021&profession_group_type=all&type_of_forecast%5Brelation_level%5D=relation_level

Na bieżąco monitorujemy Krakowskie i około - Krakowskie urzędy pracy, aby być jak najbardziej na bieżąco z terminami naborów wniosków o dofinansowanie z KFS. Z początkiem lutego pojawi się informacja na ten temat. Pamiętajcie! Wczesne złożenie wniosku zwiększa Waszą szansę na uzyskanie dotacji.

Na co możesz przeznaczyć środki?

  1. Doprecyzowanie potrzeb szkoleniowych, które można będzie zaspokoić dzięki środkom KFS
  2. Kursy i studia podyplomowe oraz egzaminy, w których wezmą udział Twoi pracownicy z inicjatywy pracodawcy lub za Twoją zgodą
  3. Badania lekarskie i psychologiczne, jeśli okażą się niezbędne
  4. Ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z udziałem w kształceniu ustawicznym

Wniosek o przyznanie środków z KFS na kształcenie ustawiczne musisz złożyć do powiatowego Urzędu Pracy właściwego ze względu na siedzibę pracodawcy albo miejsce prowadzenia działalności zgodnie z terminami naboru określonymi przez PUP.

Jesteś zainteresowany uzyskaniem dofinansowania z zakresu oferowanych przez Nas szkoleń?

Skontaktuj się z Nami!

Wiemy, że prowadzenie działalności zwłaszcza w tych trudnych czasach to nie lada wyzwanie, dlatego przygotujemy dla Twojej firmy komplet dokumentów, tak byś mógł je tylko złożyć w odpowiednim Urzędzie Pracy. Towarzyszymy Ci na każdym kroku ubiegania się o wsparcie z KFS i w razie jakichkolwiek pytań zawsze służymy pełnym wsparciem.

Przemysław Nowacki

Specjalista ds. sprzedaży w Heuresis